Azure Cloud Developer/Solution Architect

Lokalita Praha
Nástup Dohodou
Typ Plný úväzok
Mzda Podľa individuálnych skúseností kandidáta

Hledáme zkušeného Cloud vývojáře/architekta, který bude součástí expertního týmu Cloud architektů a inženýrů se zaměřením na Azure. Úkolem bude návrh a redesign onprem aplikací do cloudové infrastruktury a dle Cloud best practices.

Náplň práce

Cloud vývojář a solution architekt zajišťuje plynulý přechod a migraci aplikačního systému z onprem řešení do cloudu. Jeho práce sestává z analýzy stávajícího řešení, zajištění návrhu pro přepis do architektury odpovídající cloud předpisům a zaštiťuje správnou a plynulou migraci aplikačního týmu z on-premis na cílovou cloudovou platformu. Stejně pak se aktivně podílí na návrhu a vylepšování cloudové platformy, rozvíjí ji o nové služby, které budou aplikačním týmům poskytovat nové možnosti pro rozvoj a správu daných systémů, ať už běžícím v centralizovaném stacku, tak jako stand-alone řešením.

Klíčové odpovědnosti:

  • Příprava migračního plánu aplikačních systémů
    • Komunikace s aplikačními týmy, seznámení se s aktuálním řešením
    • Analýza onprem řešení, lokalizace problémových částí a návrh jejich redesignu
    • Popis migračního plánu onprem -> cloud pro konkrétní aplikaci s ohledem na všechny eventuality
  • Podpora v průběhu migrace
    • AdHoc podpora aplikačního týmu – od přípravy migrace, přes prvotní nasazování do Cloud prostředí po samotné spuštění na nové infrastruktuře a počáteční troubleshooting
  • Podíl na rozvoj platformy
    • Aktivní zapojování do rozšiřování běhové Cloud platformy, ať už podle nových možností, technologického stacku i dle zpětné vazby od aplikačních týmů

Požiadavky zamestnania

  • Jsi týmový hráč, ale i samostatnost je Tvá silná stránka
  • Chceš se i dále rozvíjet, zlepšovat a vzdělávat v nových technologiích
  • Máš cit pro detail a jsi schopný najít nejefektivnější řešení v dané situaci
  • Víš, jak má správně vypadat aplikační systém – od hlavních komponent, přes integrační patterny až po zabezpečení
  • Cloud, Kubernetes a jejich best practices pro Tebe nejsou cizí
  • Máš dlouholeté zkušenosti se standardními jazyky, jak pro backend (Java, SpringBoot, Kotlin etc.), tak i frontendovými frameworky (React, Angluar etc.)
  • Jako programátor přemýšlíš v kontextu 'Cloud first' a využíváš principy jako 'Cloud native – The twelve-factor app’ a ‘canary deployments'
  • Jsi seznámen s CI/CD + GitOps practices a víš, jak efektivně a korektně pracovat s verzovacími technologiemi a automatizacemi jako Git, GitHub a GitHub Actions
  • Máš zkušenosti s nasazováním infrastruktury (např. Terraform, Bicep, ARM)
  • Ovládáš technologie kontejnerizace z pohledu vývojáře – Docker, Kubernetes, AKS
  • Máš pokročilou znalost PaaS Azure služeb z pohledu vývojáře
  • Jsi schopný definovat referenční architekturu pro migraci aplikačního systému z onprem do Cloudu
Matej Kováč
Matej Kováč
Životopis

Pošlite životopis

a oslovte ním {{ filteredCompanies.length }} recruitera recruiterov naraz recruiterov naraz

Váš životopis bol úspešne odoslaný.

Preposlať ponuku

Nechajte si preposlať pracovnú ponuku na ľubovolnú e-mailovú adresu.

Ponuka bola odoslaná